Komuna e Prishtinës kërkon nga qytetarët që ta respektojnë ligjin e ri për tatim në pronë - Bota Sot
Komuna e Prishtinës kërkon nga qytetarët që ta respektojnë ligjin e ri për tatim në pronë

Prishtina

Komuna e Prishtinës kërkon nga qytetarët që ta respektojnë ligjin e ri për tatim në pronë

Më: 16 prill 2019 Në ora: 11:47
Ilustrim

“Neni 23 paragrafi 1, i këtij ligji, parasheh “Për vitin tatimor 2019 dhe vitet tatimore në vijim, tatimi dhe gjoba ,paguhen me dy këste të barabarta, deri 30 prill dhe 30 shtator të vitit tatimor.’’ Rrjedhimisht, afatet e mëparshme të pagesave, 30 qershor dhe 31 dhjetor të vititi tatimor nuk janë më të vlefshme”, thotë Komuna e Prishtinës.

Komuna ka bërë apel që të gjithë qytetarët tatimpagues të i respektojnë afatet e reja ligjore, në mënyrë që të mos aplikohen kamatat dhe dënimet e parapara me dispozitat ligjore në fuqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...