Nga sot taksive të qyteteve tjera u ndalohet operimi në Prishtinë - Bota Sot
Nga sot taksive të qyteteve tjera u ndalohet operimi në Prishtinë

Prishtina

Nga sot taksive të qyteteve tjera u ndalohet operimi në Prishtinë

Më: 16 prill 2019 Në ora: 12:17
Foto ilustrim

Kompanitë e taksive për transportimin e udhëtarëve të cilat nuk janë të regjistruara dhe të licencuara nga Komuna e Prishtinës nuk do të mund të operojnë më brenda qytetit.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeinspektorin i Komunës së Prishtinës Adonis Tahiri.

Ai në profilin e tij në facebook ka shkruar se “lejen për taksi në Obiliq, e shërbimin në Prishtinë, jo më!”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...