Shënohet Dita e Dëshmorëve të Prishtinës - Bota Sot
Shënohet Dita e Dëshmorëve të Prishtinës

Prishtina

Shënohet Dita e Dëshmorëve të Prishtinës

Më: 18 prill 2019 Në ora: 06:50
Prishtinë

Sot shënohet Dita e Dëshmorëve të Komunës së Prishtinës.

Për shënimin e kësaj dite, Komuna e Prishtinës ka organizuar disa aktivitete për të nderuar dëshmorët.

Aktivitetet fillojnë me homazhe tek varret e dëshmorëve në Velani, për të vazhduar me homazhe te përmendorja e Zahir Pajazitit dhe shtatorja e Skënderbeut.

Po ashtu do të bëhen homazhe tek varret e të gjithë të rënëve në Komunën e Prishtinës.

Gjatë ditës do të ketë edhe një aktivitet humanitar për dhurimin e gjakut, po ashtu organizuar nga Komuna e Prishtinës do të mbahet dhe një akademi përkujtimore për dëshmorët. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...