Dëmtohet objekti i Qendrës për Punë Sociale në Prishtinë - Bota Sot
Dëmtohet objekti i Qendrës për Punë Sociale në Prishtinë

Prishtina

Dëmtohet objekti i Qendrës për Punë Sociale në Prishtinë

Më: 21 prill 2019 Në ora: 23:06
Foto

Si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut që kanë depërtuar brenda hapësirave të këtij objekti, janë shkaktuar dëme të konsiderueshme në vazhdimësi, raporton KTV.

As tavani i kësaj ndërtese nuk i ka shpëtuar prishjes nga uji, i cili fillimisht mblidhet mbi plate, pastaj arrin të futet brenda.

Për gjendjen e keqe, në të cilën ndodhet kjo qendër, është në dijeni edhe Komuna e Prishtinës, zyrtarë të së cilës thonë se kanë në dispozicion vetëm 40 mijë euro për renovimin e saj.

Sipas drejtorit të Mirëqenies Sociale, Dren Kukaj, as dy qendrat e tjera që ndodhen në kryeqytet, nuk janë në gjendje të mirë.

Për këtë, komuna ka një plan të ri për vitin e ardhshëm.

Ndërsa, në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale thonë se kjo ministri në vazhdimësi ka kërkuar nga Komunat krijimin e ambientit dhe kushteve të përshtatshme për punë për punëtorët socialë në këto qendra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...