Me performanca synohet vetëdijesimi për viktimat në komunikacion - Bota Sot
Me performanca synohet vetëdijesimi për viktimat në komunikacion

Prishtina

Me performanca synohet vetëdijesimi për viktimat në komunikacion

Më: 23 prill 2019 Në ora: 12:46
Foto

Qendra për Zhvillim Multikulturor “Impact” përmes disa performancave artistike minutëshe nëpër rrugët e Prishtinës ka shënuar Ditën e përkujtimit të viktimave në komunikacionin rrugor.

Performanca artistike dhe sensibilizuese u realizua në tri rrugë të Prishtinës: – Rruga “Garibaldi”, para Hotelit “Grand” Rruga “Agim Ramadani”, para Hotelit “Sirius”. Rruga “Luan Haradinaj”, para monumentit “New Born”.

Lydra Hyseni flautiste tha se qëllimi i kësaj performance  është vetëdijesimi i qytetarëve për rrezikun në rrugë me qëllim që mos të humbet edhe jetë të tjera si pasojë e aksidenteve. Ajo tha se duhet të ketë shumë këso aktivitete me qëllim të edukimit për sjellje në trafik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...