Sot hapet Pishina e Gërmisë, këto do të jenë çmimet për këtë vit - Bota Sot
Sot hapet Pishina e Gërmisë, këto do të jenë çmimet për këtë vit

Prishtina

Sot hapet Pishina e Gërmisë, këto do të jenë çmimet për këtë vit

Më: 15 qershor 2019 Në ora: 09:49
Pishina e Gërmisë

Pishina e Gërmisë nga sot do të jetë e hapur për të gjithë qytetarët, që duan të freskohen në këto ditë të nxehtë të qershorit.

Këtë e ka bërë të ditur dje për Periskopin Kryeshefja ekzekutive e ndërmarrjes publike “Sport Marketing”, Mirlinda Sopi Krasniqi.

Në një deklaratë Sopi Krasniqi ka thënë se hapja e kësaj pishine do të bëhet sot duke filluar nga 09:30 deri në 10:00.

Me rastin e hapjes së pishinës, është paraparë të mbahet edhe një koktej rasti.

Kryeshefja ekzekutive tutje ka bërë të ditur se tashmë janë kryer të gjitha përgatitjet për këtë pishinë, dhe se e njëjta do të jetë në dispozicion të plotë për qytetarët që nga nesër.

Pishina e Gërmisë, është një nga hapësirat ku banorët e kryeqytetit kalojnë kohën gjatën ditëve të nxehta të verës.

Edhe këtë vit, pishina e vetme në kryeqytet, është gati të pres shumë vizitorë që nga nesër.

Hapja e pishinës ishte paraparë të bëhej më 11 qershor, në ditën e çlirimit të kryeqytetit, por nuk dihet pse nuk ka ndodhur një gjë e tillë, pavarësisht motit të mirë e temperaturave të larta.

Edhe këtë vit parashihet të jenë çmimet e njëjta në këtë ndërmarrje. 3 euro është bileta gjatë vikendit për të rriturit, ndërsa 2 euro nga e hëna në të premten për të rriturit, 1 euro për të vegjlit, për fëmijët nën moshën 7 vjeçare është pa pagesë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat