Del shpallja për kioskat e reja në Prishtinë - Bota Sot
Del shpallja për kioskat e reja në Prishtinë

Prishtina

Del shpallja për kioskat e reja në Prishtinë

Më: 19 qershor 2019 Në ora: 17:58
Ilustrim

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se tashmë ka dal shpallja për kioskat e reja në kryeqytet.

I pari i Prishtinës përmes një shkrimi të bërë në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se kioskat do të jenë në 36 lokacione dhe se ato do të jenë me madhësi të ndryshme.

Theksojmë se gjatë vitit të kaluar, është bërë përurimi i kioskave të librave në sheshet e Prishtinës, ndërtimi i tyre ka kushtuar rreth 8 mijë euro për secilën.

Çmimi për shfrytëzimin e kioskave për një muaj ka qenë 40 euro.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat