Asfalti që tre muaj i prerë në ‘Kodrën e Trimave’, po e vështirëson qarkullimin e veturave - Bota Sot
Asfalti që tre muaj i prerë në ‘Kodrën e Trimave’, po e vështirëson qarkullimin e veturave

Prishtina

Asfalti që tre muaj i prerë në ‘Kodrën e Trimave’, po e vështirëson qarkullimin e veturave

Më: 11 korrik 2019 Në ora: 18:41
Kodra e Trimave

Disa rrugë në kryeqytet janë lënë pas dorës, ku vetëm kanë filluar rregullimet dhe pastaj janë ndalur.

Kështu ka ndodhur edhe me rrugën “Skender Luarasi” në Kodrën e Trimave.

Atje ka tre muaj që është prerë rruga por nuk është ndërmarrë kurrfarë hapi, duke i lënë gropat e hapura.

Në fotografitë e publikuara nga ‘Vrojtuesit e Lagjes” shihet gjendje e keqe e rrugës

Qarkullimi i veturave në këtë rrugë është shumë i vështirë.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...