Mbahet koncert për diasporën - Bota Sot
Mbahet koncert për diasporën

Prishtina

Mbahet koncert për diasporën

Më: 1 gusht 2019 Në ora: 06:59
Koncert për diasporën

Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike sot organizon koncert festiv për mërgimtarët.

Koncerti mbahet në Prishtinë me fillim nga ora 22:00  në Sheshin “Zahir Pajaziti”.

Në koncert do të përformojnë artistë të njohur të skenës muzikore si Ramë Lahaj, Shkumbin Ismaili, Naim Abazi, Shyhrete Behluli, Albina Kelmendi, Engjellusha Salihu dhe të tjerë.

MDIS-i fton qytetarët, e posaçërisht diasporën që t’i bashkohen festës në kryeqytet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...