Një punëtor në gjendje kome, u rrëzua gjatë ndërtimit të një çerdheje në Prishtinë - Bota Sot
Një punëtor në gjendje kome, u rrëzua gjatë ndërtimit të një çerdheje në Prishtinë

Prishtina

Një punëtor në gjendje kome, u rrëzua gjatë ndërtimit të një çerdheje në Prishtinë

Më: 6 gusht 2019 Në ora: 16:48
Pamje nga vendi i ngjarjes

Punëtorët e ndërtimtarisë në vendin tonë vazhdojnë të punojnë në kushte të jashtëzakonshme, madje jo rrallë herë janë shënuar edhe viktima.

Një punëtor ka mbetur në gjendje kome, deri sa sot është rrëzuar duke punuar në ndërtimin e një çerdheje në Rrugën “Afrim Loxha”, në kryeqytet.

Vrojtuesit e Lagjes kanë publikuar edhe imazhet ku shihen derisa kolegët e viktimës po i vijnë në ndihmë atij, ndërsa banorët kanë rrëfyer se janë tronditur nga pamjet dhe britma që punëtori ka lëshuar gjatë rrëzimit.

Image
Image

Kujtojmë që në vitin e kaluar 17 persona kanë vdekur në vendin e punës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...