Prishtinë, protestë paqësore në Ditën e të Zhdukurve - Bota Sot
Prishtinë, protestë paqësore në Ditën e të Zhdukurve

Prishtina

Prishtinë, protestë paqësore në Ditën e të Zhdukurve

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 18:25
Foto

Në Ditën Ndërkombëtare të të Zhdukurve do të mbahet një protestë paqësore në Prishtinë.

Protesta organizohet nga Shoqata për Dëme të Luftës “Ngritja e Zërit” dhe mbahet të premten e ardhshme duke filluar nga ora 09:30.

Protestuesit do të marshojnë në këmbë nga sheshi “Zahir Pajaziti” deri tek sheshi “Skënderbeu” ku do të kërkojnë drejtësi për viktimat e luftës së fundit në Kosovë.

Kreu i shoqatës Jahir Bejta do t’ju drejtohet protestuesve me një fjalë të shkurtër duke elaboruar dështimin e politikës dhe drejtësisë kosovare për të zbardhur të vërtetat e luftës

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...