Vazhdon keqpërdorimi i makinave zyrtare – Një e tillë sonte tek Rruga B - Bota Sot
Vazhdon keqpërdorimi i makinave zyrtare – Një e tillë sonte tek Rruga B

Prishtina

Vazhdon keqpërdorimi i makinave zyrtare – Një e tillë sonte tek Rruga B

Më: 24 shtator 2019 Në ora: 20:50
Vetura

Makinat zyrtare duhet të përdoren për punë shtetërore dhe kryerje të detyrave. Mirëpo tanimë është bërë praktikë që shërbyesit civilë të i përdorin ato për kryerje të punëve shtëpiake.

Ka pasur premtime të shumta nga drejtuesit e qeverive të kaluara që të ndalohet keqpërdorimi por kjo nuk ka ndodhur.

Këto foto të siguruara nga mediat vendore tregojnë se si një makinë zyrtare gjendet sonte në Rrugën B.

Orari i punës për shëyrbyesit civilë është prej orës 08:00 deri në orën 16:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...