Kundër kancerit të gjirit, mamografi falas në 5 fshatra të Prishtinës - Bota Sot
Kundër kancerit të gjirit, mamografi falas në 5 fshatra të Prishtinës

Prishtina

Kundër kancerit të gjirit, mamografi falas në 5 fshatra të Prishtinës

Më: 2 tetor 2019 Në ora: 09:51
Foto ilustrim

​Kanceri i gjirit prek të gjitha gratë, por rreziku rritet me rritjen e moshës. Meqenëse tetori është Muaji Ndërkombëtar kundër kësaj sëmundje, komuna e Prishtinës përmes një njoftimi ka bërë thirrje për gratë dhe vajzat që të vizitojnë qendrat shëndetësore në 5 fshatra të kryeqytetit dhe të informohen sa më mirë për këtë sëmundje, dhe rëndësinë e zbulimit të hershëm të saj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...