KMDLNJ dhe UP me marrëveshje bashkëpunimi - Bota Sot
KMDLNJ dhe UP me marrëveshje bashkëpunimi

Prishtina

KMDLNJ dhe UP me marrëveshje bashkëpunimi

Më: 2 tetor 2019 Në ora: 12:42
Foto ilustrim

Drejtori i KDMLNJ, Behxhet Shala, ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me  Marjan Demën, rektorin e Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”.

Sipas KMDLNJ ata nga kjo marrëveshje do të marrin në punë praktike studentë të Universitetit të Prishtinës çdo tre muaj prej të cilëve: studentë të Fakultetit Juridik, studentë të Fakultetit Filologjik; studentë të Fakultetit  Filozofik dhe  studentë të fakulteteve të tjera, sipas interesimit të studentëve. Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” dhe KMDLNJ-ja, përmes një komisioni të përbashkët, e bëjnë përzgjedhjen e studentëve në çdo tre muaj.

Me rastin e përzgjedhjes së studentëve për punë praktike vullnetare, Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” dhe KMDLNj-ja do të marrin parasysh notën mesatare të studentëve. Angazhimi në punë praktike është vullnetar, respektivisht pa pagesë. Në fund të periudhës së angazhimit, KMDLNJ-ja bënë vlerësimin e punës së praktikantëve dhe, bazuar në këtë vlerësim, lëshon certifikatë për punën praktike të kryer nga studentët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...