Zgjedhjet mbahen edhe në shkollën ku u ndalua procesi mësimor - Bota Sot
Zgjedhjet mbahen edhe në shkollën ku u ndalua procesi mësimor

Prishtina

Zgjedhjet mbahen edhe në shkollën ku u ndalua procesi mësimor

Më: 4 tetor 2019 Në ora: 22:02
Foto ilustrim

Nxënësve nga shtatori nuk ju lejohet hyrja në shkollën fillore “Ahmet Gashi” në kryeqytet, pasi nga ekspertët komunalë po shihet rreziku i shembjes.

Pavarësisht kësaj, aty të dielën do të votohet derisa kanë nisur përgatitjet e terrenit.

Këtë e konfirmoi edhe zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi i cili tha se Komisioni Komunal i Zgjedhjeve në Prishtinës gjatë këtyre ditëve ka mbajtur trajnim në këtë objekt dhe se nuk ka pasur asnjë problem.

Por, kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, deklaroi një javë më parë se nuk merr asnjë përgjegjësi, nëse ndodh diçka aty gjatë të dielës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...