Nuk rrethon vendin ku po ndërtonin, gjobitet me 400 euro kompania në Prishtinë - Bota Sot
Nuk rrethon vendin ku po ndërtonin, gjobitet me 400 euro kompania në Prishtinë

Prishtina

Nuk rrethon vendin ku po ndërtonin, gjobitet me 400 euro kompania në Prishtinë

Më: 24 tetor 2019 Në ora: 11:52
Fotoja e publikuar nga Tahiri

Një kompani ndërtimi është gjobitur me 400 euro nga Inspekcioni në Prishtinë.

E ky dënim vije pasi kanë qenë duke punuar pa e siguruar vendpunishten.

Kjo është bërë e ditur nga Drejtori i Inspekcionit, Adonis Tahiri.

“Pavarësisht lejes së ndërtimit, nuk mund të punohet pa e siguruar vendpunishten. Rrethimi i vendpunishtes është obligim, ashtu qe të mos rrezikohen kalimtarët përreth.

Gjobë dhe ndërprerje të punimeve!”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat