Rikthehet ajri i ndotur në Prishtinë - Bota Sot
Rikthehet ajri i ndotur në Prishtinë

Prishtina

Rikthehet ajri i ndotur në Prishtinë

Më: 27 tetor 2019 Në ora: 20:12
Foto

Me uljen e temperaturave është rritur ndotja e ajrit në Prishtinë.

Në Prishtinë është rikthyer ndotja e ajrit.

Në bazë të matjeve të fundit që janë bërë nga Matësi i Ambasadës Amerikane në Prishtinë, në ora 19:00 ndotja e ajrit ka arritur 170 AQI.

Kjo ndotje është e pashëndetshme.

Madje ambasada ka bërë të ditur se jo vetëm të prekurit nga astma, por të gjithë qytetarët mund të kenë probleme shëndetësore nëse ekspozohen në natyrë në këtë shkallë të ndotjes së ajrit.

Po ashtu, kërkohet që fëmijët dhe personat që kanë probleme me sëmundje të frymëmarrjes assesi nuk duhet të dalin në natyrë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat