Mbrëmë, cilësia e ajrit në Prishtinë ishte e tmerrshme - Bota Sot
Mbrëmë, cilësia e ajrit në Prishtinë ishte e tmerrshme

Prishtina

Mbrëmë, cilësia e ajrit në Prishtinë ishte e tmerrshme

Më: 23 janar 2020 Në ora: 08:08
Foto ilustrim

Cilësia e ajrit vazhdon të jetë shqetësuese për banorët e disa qendrave në Kosovë.

Por me ajrin më të ndotur po përballen qytetarët e Prishtinës.

Ndotja e ajrit mbrëmë në Prishtinë ka arritur në shkallën e 365.

Përderisa jemi në sezonin e dimrit dhe normalisht ajri do të duhej të ishte më i pastër, këtë herë po ndodhë e kundërta.

Ndotja e ajrit është shkaktar i shumë vdekjeve nëpër botë, ku çdo vit kjo ndotje shkakton 9 milionë vdekje anembanë botës.

Sigurisht kjo ndotje e ajrit me të cilën po përballen banorët e Prishtinës është shqetësuese dhe tejet e dëmshme.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat