Çka ka ndodhur kështu me pamjen e Shpend Ahmetit? - Bota Sot
Çka ka ndodhur kështu me pamjen e Shpend Ahmetit?

Prishtina

Çka ka ndodhur kështu me pamjen e Shpend Ahmetit?

Më: 23 janar 2020 Në ora: 15:59
Shpend Ahmeti

Dje në Komunën e Prishtinës është promovuar libri  “Katalogu i Dokumenteve Osmane në Arkivin Komunal të Prishtinës” në 51 vjetorin e themelimit të Arkivit Komunal të Prishtinës.

Në vitin 2017, një delegacion i Komunës së Prishtinës i kryesuar nga nënkryetari Muhedin Nushi, ka zhvilluar një vizitë në Arkivin e Perandorisë Osmane në Stamboll dhe ka arritur të tërhjekë mijëra dokumente,në formë digjitale, të dokumenteve të kohës së administratës së Perandorisë Osmane, për dhe nga Komuna e Prishtinës.

Ajo që ka ra në sy është pamja e ndryshuar e kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Ai para të pranishmve në këtë ceremoni është paraqitur me mjekërr të madhe, që deri më tash ka qenë e pazakontë të shihet kështu i pari i Prishtinës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat