Ahmeti tregon si mbahet distanca nga qytetarët në Prishtinë - Bota Sot
Ahmeti tregon si mbahet distanca nga qytetarët në Prishtinë

Prishtina

Ahmeti tregon si mbahet distanca nga qytetarët në Prishtinë

Më: 22 mars 2020 Në ora: 12:03
Prishtinë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar për respektimin e masave ndaj përhapjes së koronavirusit që po bëhet nga qytetarët në kryeqytet.

Në një postim në Facebook, Ahmeti ka shperndar dy fotografi ku shihen qytetarët që e mbajnë distancën derisa presin në radhë për të blerë bukë, si dhe një rrugë në Prishtinë e cila nuk është e frekuentuar.

Postimi i Ahmetit:

Foto 1 – rradha për bukë në Dardani duke respektuar distancen 

Foto 2 – rrugë në Prishtinë, qytetaret duke respektuar apelin 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat