Dy të infektuarat nga Prishtina me koronavirus jetojnë në këtë lagje

Prishtina

Dy të infektuarat nga Prishtina me koronavirus jetojnë në këtë lagje

Më: 24 mars 2020 Në ora: 13:58
QKUK

Dy raste të konfirmuara me koronavirus në komunën e Prishtinës jane banore të lagjes Tokbashqe. 

Lajmin e ka konfirmuar drejtori i Institutit Prof. Dr. Naser Ramadani.

“Po mund t’ju konfirmoj se janë banore të lagjes Tokbashqe”.

Dy femra, njëra 29 dhe tjetra 50 vjecare janë diagnostikuar me Covid-19 më datën 21 mars në komunën e Prishtinës, konkretisht nga lagjja Tokbashqe.

Ato janë kontakte të rastit të Janjevës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat