Ekipet e KRU Prishtina kujdesen që konsumatorët të mos mbeten pa ujë të pijes - Bota Sot
Ekipet e KRU Prishtina kujdesen që konsumatorët të mos mbeten pa ujë të pijes

Prishtina

Ekipet e KRU Prishtina kujdesen që konsumatorët të mos mbeten pa ujë të pijes

Më: 25 mars 2020 Në ora: 15:52
Ilustrim

Ekipet e mirëmbajtjes së rrjetit të ujësjellësit Prishtina sot  kanë intervenuar në shumë lokacione, me qëllim të sanimit të dëmeve të shkaktuara në tubet për furnizimin e qytetarëve me ujin e pijes.

Intervenimet kanë ndodhur në Fushë Kosovë, fshati Bresje, intervenim në dy tubacione me diametër fi 250 mm dhe tubi me diametër fi 160 mm, Prishtinë, rruga ” Mustafë Kruja” intervenim në gypin me diametër fi 32 mm, fshati Teneshdoll , intervenim në gypin fi 90 mm, Prishtinë , rruga C , intervenim në gypin fi 32 mm,
Lipjan, rruga e tranzitit Lipjan – Shtime, rruga ” Ibrahim Rugova” intervenim në gypin me diametër fi 160 mm.

KRU” Prishtina” sot ka ndihmuar edhe ujësjellësin e Gjilanit në aftësimin e sistemit të klorit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat