Kryeqyteti në karantinë, kështu duken sonte rrugët - Bota Sot
Kryeqyteti në karantinë, kështu duken sonte rrugët

Prishtina

Kryeqyteti në karantinë, kështu duken sonte rrugët

Më: 12 prill 2020 Në ora: 23:46
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një ditë më herët u konfirmuan edhe 20 raste të reja me koronavirus në Prishtinë. Kjo ka bërë që Ministria e Shëndetësisë ta fusë nga dita e diel kryeqytetin në karantinë.

Masat e marra nga qeveria, si dhe paralajmërimet e IKSHPK-së duket se kanë pasur efekt tek qytetarët të cilët kanë zgjedhur të vetizolohen në mënyrë që të ulin rrezikun e prekjes nga virusi Covid-19.

Sonte rrugët e kryeqytetit kanë qenë të braktisura.

Shikoni fotot të realizuara sonte, në orën 11:25.

Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat