​Ahmeti: Pas pandemisë ta shfrytëzojmë transportin publik dhe biçikletat - Bota Sot
​Ahmeti: Pas pandemisë ta shfrytëzojmë transportin publik dhe biçikletat

Prishtina

​Ahmeti: Pas pandemisë ta shfrytëzojmë transportin publik dhe biçikletat

Më: 26 prill 2020 Në ora: 13:04
Prishtinë

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar për punimet që po ndodhin në shtegun e biçikletave, trotuarin dhe punë të tjera në rrugën “Ilaz Kodra”, në Dardani.

Ai ka shkruar në Facebook se pas pandemisë mirë është të largohemi sa më shumë nga automjetet dhe të shfrytëzohet transporti publik, biçikleta e ecje.

“Shumë më pastër, shumë më qetë shumë më shëndetshëm”, ka shkruar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat