Kaq i kushtuan Komunës së Prishtinës 1 milion lule dhe 5 mijë fidane

Prishtina

Kaq i kushtuan Komunës së Prishtinës 1 milion lule dhe 5 mijë fidane

Më: 23 maj 2020 Në ora: 22:29
Ilustrim

Komuna e Prishtinës në fillim të muajit maj ka filluar mbjelljen e luleve sezonale.

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti,kishtenjoftuar se këtë vit në kryeqytet do të mbillen 1 milion lule dhe 5 mijë fidane.

Në kontratën e publikuar në faqen e prokurorimit bëhet e ditur se ky projekt do t’i kushtojë 200 mijë euro Komunës së Prishtinës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat