Pas rasteve të shumta, komuna e Prishtinës ka një apel për qytetarët - Bota Sot
Pas rasteve të shumta, komuna e Prishtinës ka një apel për qytetarët

Prishtina

Pas rasteve të shumta, komuna e Prishtinës ka një apel për qytetarët

Më: 29 qershor 2020 Në ora: 17:59
Prishtina

Edhe 444 raste aktive me koronavirus janë në komunën e Prishtinë.

Përmes një njoftimi në Facebook, komuna u ka bërë apel qytetarëve që zbatojnë gjitha udhëzimet për masat mbrojtëse kundër Covid-19.

Postimi i plotë:

Rastet me #covid19 po rriten vazhdimisht, prandaj, zbatoni të gjitha udhëzimet për masat mbrojtëse kundër #covid19.

Mbajtja e distances fizike dhe e maskës, si dhe higjiena e duarve ndihmon në parandalimin e përhapjes së virusit.

E kemi obligim që të mbrojmë veten dhe të tjerët rreth nesh!

#prishtina

#shpiPRkrejt

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat