Prishtina edhe sot më e goditura me 57 raste të reja, të prekurit janë nga këto komuna - Bota Sot
Prishtina edhe sot më e goditura me 57 raste të reja, të prekurit janë nga këto komuna

Prishtina

Prishtina edhe sot më e goditura me 57 raste të reja, të prekurit janë nga këto komuna

Më: 5 korrik 2020 Në ora: 23:34
Pamje nga vendi i ngjarjes

IKSHP ka njoftuar për 152 raste të reja gjatë ditës së sotme, raporton Gazeta Blic.

Prishtina vazhdon të mbetet më e prekura edhe gjatë 24 orëve të fundit.

“Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 57 raste, komuna e Prizrenit 16 raste, komuna e Fushë Kosovës 11 raste, komuna e Vushtrrisë 9 raste, komuna e Mitrovicës 8 raste, komuna e Gjilanit 7 raste, komuna e Drenasit 5 raste, komuna e Gjakovës 5 raste, komuna e Skenderajt 5 raste, komuna e Kaçanikut 3 raste, komuna e Lipjanit 3 raste, komuna e Obiliqit 3 raste, komuna e Pejës 3 raste, komuna e Rahovecit 3 raste, komuna e Kamenicës 2 raste, komuna e Malishevës 2 raste, komuna e Suharekës 2 raste, komuna e Vitisë 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Ferizaj, Graçanicë, Klinë, Mamushë, Shtime dhe Zubin Potok”, thuhet në njoftim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat