Prishtina e zbrazur për Bajram, pa atmosferë kremte - Bota Sot
Prishtina e zbrazur për Bajram, pa atmosferë kremte

Prishtina

Prishtina e zbrazur për Bajram, pa atmosferë kremte

Më: 31 korrik 2020 Në ora: 21:27
Prishtina

Në ditën e parë të Kurban Bajramit ka pasë numër të vogël të lëvizjes së qytetarëve dhe qarkullimit të veturave në kryeqytetin e Kosoës.

Qytetarët thanë që kanë dalë vetëm për obligime e jo për të shkuar diku mysafir.

Po ashtu edhe shumica e bizneseve nuk punuan fare, derisa disa u hapën tek në orët e pasdites.

Kurban Bajrami, është festa e dytë e myslimanëve që festohet në pandemi, e me masa të mbrojtjes.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat