Prishtina sërish prin me numër të rasteve të reja me Koronavirus, ja komunat tjera

Prishtina

Prishtina sërish prin me numër të rasteve të reja me Koronavirus, ja komunat tjera

Më: 1 gusht 2020 Në ora: 15:23
Pamje nga Prishtina

Ka shkuar në 8 mijë e 554 numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se që nga marsi e deri më tani janë regjistruar 8 mijë e 554 raste me të infektuar me koronavirus.

Sipas IKSHPK-së, vetëm në 24 orët e fundit nga 434 mostrat e marra kanë rezultuar pozitivë 224 persona dhe numri më i madh i të infektuarve është regjistruar në Prishtinë, 70 raste.

“Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 70 raste, komuna Ferizaj 20 raste, komuna Prizren 20 raste, komuna Fushë Kosovë 16 raste, komuna Kaçanik 13 raste, komuna Vushtrri 10 raste, komuna Mitrovicë 9 raste, komuna Gjilan 8 raste, komuna Lipjan 7 raste, komuna Podujevë 7 raste, komuna Drenas 6 raste, komuna Skenderaj 6 raste, komuna Dragash 5 raste, komuna Malishevë 5 raste, komuna Suharekë 5 raste, komuna Pejë 4 raste, komuna Klinë 3 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Gjakovë 2 raste, komuna Kamenicë 2 raste, komuna Obiliq 2 raste dhe komuna Shtime 1 rast”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat