Shell dhuron 27 laptop për shkollën fillore “Faik Konica”

Prishtina

Shell dhuron 27 laptop për shkollën fillore “Faik Konica”

Më: 7 shtator 2020 Në ora: 14:51
Foto Ilustrim

Shell Kosova ka ndjerë obligim që ti ndihmoj mësimdhënësit e shkollës fillore Faik Konica në Prishtinë.

Duke parë problemet e vazhdueshme të cilat po shkaktohen në proceset mësimore si rezultat i Covid-19 dhe pas kërkesës nga Kryetari i Këshillit drejtues te shkollës fillore Faik Konica z.Kushtrim Demiri, Shell Kosova ju ka bashkangjitur iniciativës për të dhuruar donacion 27 Laptop nga një për secilën klasë.

Nëpërmjet kësaj iniciative Shell Kosova ka ndjerë obligim që ti ndihmoj mësimdhënësit e shkollës fillore Faik Konica në Prishtinë dhe tua lehtësoj zhvillimin e mësimit edhe në formë virtuale.

Iniciativa për donacione nuk kanë munguar as në të kaluarën nga Shell Kosova ku gjithmonë kanë qenë të gatshëm për të kontribuar në projekte të ndryshme me karakter lehtësimi dhe zhvillimi për shoqërinë tonë drejt shtegtimit të tyre për sukses.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat