Policia fillon t’i gjobis shoferët që parkojnë mbi shtegun e ri të biçikletave në Prishtinë

Prishtina

Policia fillon t’i gjobis shoferët që parkojnë mbi shtegun e ri të biçikletave në Prishtinë

Më: 8 shtator 2020 Në ora: 13:58
Foto Ilustrim

Policia e Kosovës ka filluar t’i gjobit shoferët të cilët parkojnë veturat e tyre në shtegun e ri të biçikletave në lagjen Dardani të kryeqytetit.

Shtegu i ri i biçikletave në Dardani është pranë finalizimit dhe së shpejti pritet që përgjatë këtij shtegu të vendosen edhe pengesa betoni.

Mirëpo derisa ato janë të hapura pa pengesa, shoferët po e shfrytëzojnë këtë hapësirë që të i parkojnë veturat e tyre.

E sot Policia i ka gjobitur personat të cilët kanë parkuar mbi këto hapësira.

Ndërkaq të dielën me anë të një shkrimi kishte reaguar edhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ku tha se puna nuk ka përfunduar ende në këtë pjesë dhe se do vendosen pengesa betonit që e pamundësojnë parkimin e veturave.

“Disa portale kanë shkruar se si shtegu i ri i biçikletave në Dardani është kthyer në shirit parkingu për vetura. Ju njoftojmë se puna ende nuk ka përfunduar. Përgjatë krejt shtegut do të vendosen pengesat e betonit që pamundësojnë parkimin e veturave. Përndryshe, është e vërtetë që çfarëdo hapësirë që ja u lejojmë veturave do të na e marrin”, ishte shprehur Ahmeti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat