​Nesër në Prishtinë nis procesi i deratizimit vjeshtor

Prishtina

​Nesër në Prishtinë nis procesi i deratizimit vjeshtor

Më: 18 tetor 2020 Në ora: 19:35
Foto ilustrim

Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se duke filluar nga nesër, për dy javë rresht, do të zbatohet procesi i eliminimit të brejtësve ose deratizimi vjeshtor i rrjetit të kanalizimit, bodrumeve e garazheve publike në lagjet e Prishtinës.

Ky proces synon ruajtjen e shëndetit publik përmes zvogëlimit dhe mbajtjes nën kontroll të numrit të brejtësve në rrjetin e kanalizimit e që mund të paraqesin kërcënim për shëndetin e qytetarëve.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat