Ora policore, kolona të gjata të qytetarëve që po e lëshojnë herët kryeqytetin

Prishtina

Ora policore, kolona të gjata të qytetarëve që po e lëshojnë herët kryeqytetin

Më: 19 nëntor 2020 Në ora: 18:14
Kolona të gjata

Që nga e premtja, në shtatë komuna të Kosovës ka nisur ora policore. 

Pikërisht kjo po ndikon që në kryeqytet të shkaktohen kolona të gjata nga ora 16:00 deri në ora 19:00, ku qytetarët po nguten ta lëshojnë Prishtinën.

Njëjtë në kryeqytet po vazhdon të jetë edhe sonte kur rruga afër lokaleve të Llesnës është tërësisht e bllokuar nga veturat.

Image
Kolona të gjata

Qytetarët janë ankuar vazhdimisht se ora policore po shkakton tollovi në komunikacion dhe funksionimin e jetës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat