Mungesa e energjisë elekrike: KEDS-i mobilizon ekipet për ta ndihmuar KOSTT-in

Prishtina

Mungesa e energjisë elekrike: KEDS-i mobilizon ekipet për ta ndihmuar KOSTT-in

Më: 21 nëntor 2020 Në ora: 18:24
Foto

Kompania Kosovare për Distribuim dhe Furnizim me Energji Elektrike (KEDS) ka mobilizuar dhjetëra ekipe nga terreni, të cilët janë duke i dalë në ndihmë ekipeve të KOSTT-it që sa më shpejt të kthehet energjia elektrike në një pjesë të konsiderueshme të lagjes Bregu i Diellit në Prishtinë

Këtë e bëri të ditur Viktor Buzhala, zëdhënës për media në KEDS.

“KEDS ka mobilizuar dhjetëra ekipe nga terreni, të cilët janë duke i dalur në ndihmë ekipeve të KOSTT tek nënstacioni 110/10, Prishtina 2, në mënyrë që furnizimi me energji elektrike të kthehet në kohën më të shpejt të mundshme”, ka thënë Buzhala.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat