32 të vdekur në Prishtinë nga koronavirusi prej 4 nëntorit

Prishtina

32 të vdekur në Prishtinë nga koronavirusi prej 4 nëntorit

Më: 23 nëntor 2020 Në ora: 12:36
Foto ilustrim

32 vdekje janë regjistruar prej, 4 deri me 22 nëntor, në Prishtinë.

Për datën 1,2 dhe 3 nëntor Insituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike nuk ka dhënë detaje konkrete për komunat ku ndodhën vdekjet

Është mjaftuar duke treguar vetëm numrin e përgjithshëm të vdekjeve në krejt territorin e Kosovës.

Prishtina është njëra nga 18 komunat që bëjnë pjesë në zonën e kuqe, ku rreziku i infektimit me virus është i lartë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat