Abazi nga Komuna e Prishtinës: Zëvendësimi i gomave ka rënduar gjendjen në komunikacion

Prishtina

Abazi nga Komuna e Prishtinës: Zëvendësimi i gomave ka rënduar gjendjen në komunikacion

Më: 21 mars 2021 Në ora: 23:03
Bora në Prishtinë

Koordinatori për mirëmbajtjen e rrugëve në Komunën e Prishtinës, Bujar Abazi, është shprehur se ka dy faktorë që kanë ndikuar që të vështirësohet qarkullimi në komunikacion.

“Sasia e dendur e reshjeve të borës, duke kombinuar me largimin e gomave të dimrit dhe zëvendësimin me ato të verës, (përfundimi i sezonit sipas ligjit të trafikut) ka rënduar gjendjen në komunikacion”, ka thënë ai.

Ai ka thënë se janë duke punuar që të lehtësohet situata për lëvizje.

“Jemi duke intervenuar me kapacitete të plota me gjashtë kompani të kontraktuara të mirëmbajtjes në mënyrë që të normalizohet gjendja”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat