Policia dhe Inspektorati në aksion, dënojnë lokalet dhe qytetarë që nuk zbatojnë masat

Prishtina

Policia dhe Inspektorati në aksion, dënojnë lokalet dhe qytetarë që nuk zbatojnë masat

Më: 9 prill 2021 Në ora: 21:40
Prishtinë

Policia e Kosovës dhe Inspektorati janë duke inspektuar lokalet në Prishtinë për të parë nëse po zbatohen masat e qeverisë kundër coronavirusit.

Ata po ashtu kanë gjobitur edhe qytetarët që kanë qenë duke pirë kafe në afërsi të lokaleve.

Policia ua ka marrë dokumentet e identifikimit të gjithë qytetarëve që kanë qenë duke pirë kafe.

Qeveria e Kosovës, përkatësisht Ministria e Shëndetësisë, ditë më parë ka miratuar masa të reja për parandalimin e mëtutjeshëm të përhapjes së coronavirusit të ri (COVID-19).

Masat e reja të cilat u miratuan në qeveri , parashohin 46 pika të ndryshme lidhur me parandalimin e përhapjes së pandemisë të cilat erdhën si pasojë e rritjes së numrit të rasteve pozitive dhe vdekjeve që u regjistruan gjatë ditëve të fundit si pasojë e COVID-19.

Qytetarëve në të gjithë territorin e Kosovës me vendimin e ri nuk do t’u lejohen lëvizja e lirë nga ora 10 e mbrëmjes deri në orën 5 në mëngjes, përveç rasteve të natyrës urgjente.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat