Haradinaj publikon listën e plotë të kandidatëve të tij për Prishtinë

Prishtina

Haradinaj publikon listën e plotë të kandidatëve të tij për Prishtinë

Më: 29 gusht 2021 Në ora: 16:28
Ramush Haradinaj

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës që është njëherit kandidat për Kryetar të Prishtinës nga radhët e AAK-së ka publikuar listën garuese të certifikuar nga KQZ.

Haradinaj tha se kanë bërë përpjekjet maksimale që të jetë listë gjithëpërfshirëse dhe sipas tij është shpresë për kryeqytetin me kandidatë nga fusha të ndryshme.

“Kemi bërë përpjekjen maksimale që kjo listë të jetë gjithëpërfshirëse në çdo aspekt. Kjo listë e aktivistëve për Prishtinën është listë fituese dhe shpresë për Kryeqytetin. Aktivistë, profesorë, studentë, artistë, sportistë, afaristë e punëtorë të ndershëm ju rrekën garës më fisnike për qytetarin”, deklaroi Haradinaj.

Kjo është lista e plotë e kandidatëve për asamblenë komunale nga AAK:

Daut Haradinaj

Endrit Gashi

Alberta Binçe

Erblin Asllani

Kushtrim Mushica

Valbona Ajeti

Tomorr Rezniqi

Argjir Rexha

Bukurie Canolli

Dren Shahini

Xhevahire Vllasaliu – Zhuniqi

Visar Dili

Xhavit Ahmeti

Luaras Meha

Valbona Sopjani – Berisha

Milaim Vitia

Xhevdet Leci

Benisa Gashi – Mustafa

Naim Rrustemi

Donjeta Morina

Arbnora Ajeti

Jeton Hoti

Faruk Nura

Valbona Ymeri – Mehmeti

Ilmi Canolli

Taulant Maxharraj

Donjeta Arifi

Nysret Maloku

Nexhdet Kida

Elhame Avdyli

Orges Arifi

Roni Aruçaj

Pranvera Pehlivani – Nitaj

Arsim Binaku

Planeta Sllamniku

Shyhrete Bajrami

Muhamet Ahmeti

Gani Zeqiri

Vjollca Govori

Bislim Shala

Albert Fazliu

Dinore Sylejmani – Makolli

Kastriot Kabashi

Zana Mustafa

Ajla Krasniqi

Berat Bylygbashi

Ari Demiri

Kaltrina Krasniqi

Muhamet Kasabaqi

Agon Hana

Dhurata Salihi

Dibran Fylli

Luan Cana

Adelina Isufi

Ergyn Dobërqani

Bahri Gashi

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat