Mbi 5 mijë votues në shkollën “Sami Frashëri”, a po respektohen masat anti-Covid?

Prishtina

Mbi 5 mijë votues në shkollën “Sami Frashëri”, a po respektohen masat anti-Covid?

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 07:33
Prishtinë

Qendra e votimit në shkollën “Sami Frashëri” në Prishtinë është hapur me kohë.

Menaxheri i shkollës së kësaj shkolle Daut Selimi, tha se në qendër kanë të drejtë vote kanë 5 455 votues dhe se kanë bërë të gjitha përgatitjet për respektim të masave.

“Në shkollën ‘Sami Frashëri’ kanë të drejtë vote 5 455 votues janë 7 vendvotime, 6 të rregullta dhe një i dyfishtë apo me kusht”.

“Të gjitha vendvotimet janë hapë dhe përgatitjet janë bërë me kohë. Çdo klasë është e pajisur me dezinfektues dhe të gjithë janë të obliguar ta mbajnë maskën”.

Ndërsa Fevzi Jetullahu, tha se gjatë votimit çdo gjë ka shkuar në rregull.

“Presim që të vijnë njerëzit e duhur në pushtet”.

Për këto zgjedhje lokale të drejt vote kanë 1 885 448 persona, derisa hapen 883 vendvotime.

Ndërkohë, në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë certifikuar 89 subjekte politike, prej të cilave janë: 32 parti politike, 1 koalicion, 33 iniciativa qytetare dhe 23 kandidatë të pavarur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat