Këtë herë qytetarët nuk votojnë në “Sallën 1 Tetori”

Prishtina

Këtë herë qytetarët nuk votojnë në “Sallën 1 Tetori”

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 16:17
Foto ilustrim

Salla 1 tetori ndër vite është shfrytëzuar  si qendër e votimit, mirëpo e njëjta në muajt e fundit është shfrytëzuar si qendër e vaksinimit.

Për këtë shkak, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim që të gjithë votuesit që janë rreth pesë mijë votues, të transferohen në Fakultetin e Edukimit.

Disa qytetarë kanë thënë se nuk kanë qenë të njoftuar se ku do të votojnë, teksa gjithashtu kanë qenë të pranishëm edhe disa zyrtarë policorë, ku i kanë njoftuar të gjithë se ku do të votojnë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat