Rama: Prishtina mund të transformohet tërësisht

Prishtina

Rama: Prishtina mund të transformohet tërësisht

Më: 12 nëntor 2021 Në ora: 21:08
Përparim Rama

Kandidati i LDK’së për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama thotë se kryeqyteti mund të transformohet tërësisht.

“Prishtina e ka me të vërtetë një potencial fantastik të transformohet tërësisht prej një kaosi që duket në sipërfaqe në një Prishtinë me potencial, me karakter unik në botë, me një Prishtinë”, tha Rama.

“Kjo mundet me u shëndrru lehtë e mirë për arsye se problemet të cilat sipërfaqen si kaosi urban i trafikut, mungesa e trotuareve, parkingjeve, ajri i ndotur, bërlloku, papastërtia, qentë endacakë, mungesa e shkollave, çerdheve…etj krijon problemet dhe problemet janë të ndërlidhura me njëra-tjetrën”, shton ai.

Komentet i bëri në Pressing.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat