Kaq qytetarë votuan në Prishtinë deri në orën 15:00

Prishtina

Kaq qytetarë votuan në Prishtinë deri në orën 15:00

Më: 14 nëntor 2021 Në ora: 15:38
Pamje nga votimet, 14 nëntor 2021

Sot në 21 komuna të vendit është duke u zhvilluar balotazhi për të zgjedhur të parin e komunës.

E, sipas të dhënave në webfaqen e KQZ-së, deri në orën 15:00 kanë votuar 23.97% e qytetarëve të vendit.

Në balotazh janë duke u përballur edhe dy kandidatët për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia i Vetëvendosjes dhe Përparim Rama i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Image

Deri në orën 15:00 në Prishtinë kanë votuar vetëm 27.77% e qytetarëve, apo 42 mijë e 267.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat