Gjobitet kompania që vendosi reklamë mbi muralin e Nexhmije Pagarushës

Prishtina

Gjobitet kompania që vendosi reklamë mbi muralin e Nexhmije Pagarushës

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 15:20
Muralin e Nexhmije Pagarushës

Është hequr reklama e vendosur mbi muralin e Nexhmije Pagarushës të shtunën në mesditë në Prishtinë.

Në vendin e ngjarjes janë parë Inspektorati i Komunës së Prishtinës dhe Policia.

Drejtori i Inspektoratit në Komunën e Prishtinës, Adonis Tahiri, ka njoftuar se kompania e cila ka vendosur reklamën është gjobitur me 400 euro.

“Uroj që të ngritet vetëdija e secilit, e të mos përsëriten më raste të tilla”, ka thënë ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat