Kjo lagje e Prishtinës nesër pa rrymë dhe mund të mbetet edhe pa ujë 4 orë

Prishtina

Kjo lagje e Prishtinës nesër pa rrymë dhe mund të mbetet edhe pa ujë 4 orë

Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 10:53
Pamje nga Prishtina, foto ilustrim

Nesër më datë 06.12.2021, do të ketë ndërprerje të planifikuar të energjisë elektrike prej orës 11:00 deri më 15:00.

“Gjatë kësaj kohe pa furnizim me energji elektrike do të mbetet pika matëse: DPR 90065707 KRU” Prishtina” sh.a. , lagjja Sofalia.

Pa furnizim me ujë të pijshëm mund të mbetet zona e njejtë, në periudhën e njejtë për shkak të mungesës së energjisë elektrike në stacionin e pompave – Sofali”.

Kështu ka njoftuar kompania rajonale e ujësjellësit “Prishtina”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat