Rama reagon pas tollovisë në trafik

Prishtina

Rama reagon pas tollovisë në trafik

Më: 24 dhjetor 2021 Në ora: 23:05
Përparim Rama

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka folur rreth tollovisë në trafik që është shkaktuar për shkak se semaforët nuk kanë punuar për shkak të mungesës së energjisë elektrike.

“Sot, në mungesë të rrymës elektrike, patëm probleme me semaforët, çka e mbingarkoi trafikun.

Në bisedë urgjente me Majorin Milaim Fejzullahu, Komandant i Trafikut Rajonal në Regjionin e Prishtinës, policia doli në veprim të menjëhershëm për ta lehtësuar qarkullimin.

Ndër të tjera, folëm për hapat që duhet të ndërrmarrim në bashkëpunim me Policinë në mënyrë që ta lehtësojmë qarkullimin në kryeqytet gjatë kësaj periudhe të reduktimit të energjisë elektrike”, shkroi ai në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat