Gruaja me një biznes të rrallë

Prishtina

Gruaja me një biznes të rrallë

Më: 25 dhjetor 2021 Në ora: 13:36
Edona Demaj

Edona Demaj, nga Prishtina, qe tre vjet udhëheq një biznes për përpunimin e vajrave të përdorur ushqimorë.

Vajrat e tilla llogariten si një nga ndotësit më të mëdhenj të tokës dhe ujit.

Me qëllim mbrojtjen e ambientit, biznesi i Edonës i mbledh ato nga gastronomia dhe i eksporton jashtë vendit.

Më poshtë video:

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat