​Policia ndërpret festimin e Vitit të Ri në shesh

Prishtina

​Policia ndërpret festimin e Vitit të Ri në shesh

Më: 1 janar 2022 Në ora: 00:44
Foto ilustrim

Dhjetëra zyrtarë të Policisë së Kosovës tanimë janë në shesh ku kanë ndalur muzikën dhe kanë nisur shpërndarjen e qytetarëve.

E gjithë kjo pas rrezikut nga pandemia, si dhe në zbatim të masave anti-Covid.

Bazuar në masat e miratuara ndalohet lëvizja e qytetarëve përveç atyre që janë raste emergjente dhe të lejuar në bazë të vendimit të Qeverisë.

Kujtojmë se Covidi ka ndikuar në festimin e festave të fundvitit jo vetmë në Kosovë, por në gjithë botën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat