Rastet e reja me coronavirus, nëntë u konfirmuan në Prishtinë

Prishtina

Rastet e reja me coronavirus, nëntë u konfirmuan në Prishtinë

Më: 3 janar 2022 Në ora: 15:19
Foto ilustrim

Është duke vazhduar rritja e rasteve me coronavirus në Kosovë, ku në 24 orët e fundit janë konfirmuar 38 raste të reja.

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se nga 3.711 testime, 38 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Nga rastet e reja, 9 raste janë konfirmuar në Prishtinë, 3 në Suharekë, 3 në Prizren, 3 në Istog, 2 në Gjilan, 2 në Ferizaj, dhe nga 1 rast në Gjakovë, Fushë Kosovë, Pejë, Malishevë, Vushtrri, Rahovec, dhe Mitrovicë.

Ministria e Shëndetësisë u ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen kundër coronavirusit, dhe t’i respektojnë masat mbrojtëse.

Në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 540. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat