Shpërthen një gyp në “Lakrishte” në Prishtinë, mbeten pa ujë disa lagje

Prishtina

Shpërthen një gyp në “Lakrishte” në Prishtinë, mbeten pa ujë disa lagje

Më: 7 janar 2022 Në ora: 14:44
Foto ilustrim

Kompania rajonale e ujësjellësit “Prishtina” ka bërë të ditur se nga pëlcitja e një gypi në lagjen “Lakrishte” në Prishtinë, më saktësisht në oborrin e Procredit Bank kanë mbetur disa lagje pa ujë të pijshëm.

Pa furnizim me ujë të pijshëm janë: një pjesë e lagjes “Dardania” , një pjesë e lagjes “Lakrishte”, rruga “Hazir Shala” në lagjen Kalabria deri te Kazerma “Adem Jashari”.

“Me të marrë këtë informacion, ekipet e mirëmbajtjes së rrjetit të ujësjellësit janë në vendin e ngjarjes për të verifikuar dëmtimin e gypit AC fi 200 mm , i cili ka pëlcitë vetvetiu.

Ekipet e mirëmbajtjes dhe operimit do e bëjnë të pamundurën që ta sanojnë sa më shpejt, por fillimi i sanimit do realizohet në momentin që largohen disa vetura të parkuara në vendin e dëmtimit, me ç’rast i kemi informuar organet gjegjëse”, thuhet në njoftim. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat