Rama del në terren, iu bën thirrje qytetarëve të vozisin me kujdes

Prishtina

Rama del në terren, iu bën thirrje qytetarëve të vozisin me kujdes

Më: 10 janar 2022 Në ora: 21:57
Përparim Rama në terren

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka dalë në terren për të parë gjendjen, në të cilën janë rrugët pas reshjeve të borës.

Rama iu ka bërë thirrje qytetarëve që të vozisin me kujdes, teksa shtoi se pastrimi dhe hapja e rrugëve do të vazhdojë.

“Edhe pse të gjitha kapacitetet e komunës janë vënë në dispozicion të pastrimit të borës, jemi duke inspektuar vazhdimisht në terren dhe ende kemi rrugë që paraqesin rrezik.”

“Ju bëj thirrje qytetarëve të bëjnë kujdes duke vozitë ngadalë gjatë qarkullimit me vetura. Ndërkohë, pastrimi dhe hapja e rrugëve do të vazhdojë”, ka shkruar Rama.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat